Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Czytacz_raporter,
Wydaje mi sie, ze to raczej wherewolf ma rację.
Emisja moze byc pod kolejne odpisy na farmy wiatrowe (dodajmy do tego inne "sukcesy" poprzedniej ekipy, m.in. Wlodarzewską, której sprawa dalej się ciągnie-budowa Zakątku Cybisa jak stała tak stoi).
Ze mogą to być, w sporej części, straty czysto wirtualne, w sensie farmy mimo strat regulują mniej-wiecej swoje zobowiązania, to nieważne. W ksiegach musi być to ujęte. Po odpisach bank znowu (formalnie) nie spełniałby wymogów kapitałowych (?).
Tak czy siak -> "zachowawczo" (jak to pięknie ujęto w rocznym za 2016) kolejne 100 mln odpisów na farmy (tak jak w poprzednim roku), circa 80 mln zysku (gdyby nie bylo odpisów, estymacja biorąc pod uwagę wyniki Q1-Q3 2017) na rok.
W sumie 20 mln manka. A podobno chcą "inwestować" (kto da gwarancję, że i tym razem nie "przepalą" gotówki? ja bym wolał jednak, jakby emitowali obligacje).
Dalej twierdzę, że Kluza jako prezes byłby lepszy.
Shame on you Mr Białowąs, shame on you!.
Obym się mylił. Wtedy odszczekam ;)