~ble-ble

Stan obecny jest taki:

Liczba akcji...........75265868 - 100%
PS HoldCo …....... 50800324 - 67%
Nowi inwestorzy.... 0 - 0%
FF.............................24465544 - 33%

Przy założeniu, że będzie nowa emisja 67 mln akcji po 1,5zł na kwotę 101 mln zł, z której 38,86 mln akcji obejmą nowi inwestorzy, a król stali obejmie z niej 28,14 mln akcji oraz dostanie16 mln akcji za Szopy, to tak powinna wyglądać wersja z warrantami constans:

Liczba akcji........... 158265868 -100%
PS HoldCo …....... 94940324 - 60%
Nowi inwestorzy.... 38860000 - 25%
FF............................. 24465544 - 15%

a tak może później wyglądać wersja po konwersji 37 mln warrantów z obligacji zamiennych oraz po powrocie i skonwertowaniu przez Holdco 15 mln warrantów:

Liczba akcji...........210265868 - 100%
PS HoldCo ….......109940324 - 52%
Nowi inwestorzy....75860000 - 36%
FF.............................24465544 - 12%

a gdy FF skonwertuje swoje 5,3 mln warrantów to wersja ostateczna powinna wyglądać jakoś tak:

Liczba akcji...........215565868 - 100%
PS HoldCo ….......109940324 - 51%
Nowi inwestorzy....75860000 - 35%
FF.............................29765544 - 14%

W założeniach było też, że król stali jest dość mocny, więc będzie tak kombinował aby w wersji końcowej posiadać 51% udziałów, a jak jest cienki to będzie poniżej 51%, natomiast gdyby tu pojawił się inwestor branżowy to możne tu być inna polka, zwróć też uwagę, że prawo pierwszeństwa do nabycia nowej emisji obowiązuje w dniu publikacji prospektu, czyli w tym dniu (D-3) dla wszystkich będzie za późno aby takie prawo nabyć, a więc można sobie pogdybać, że publikacja prospektu może być niezłym hitem odpałowym.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.