Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
To wszystko jest właśnie szczyt koniunktury, nawet Parkiet pisze już o ataku na historyczne rekordy a to zawsze żle wróży. Dam prosty przykład - znacjonalizowane banki ''pożyczyły'' miliardy nierentownym kopalniom, starczy że węgiel stanieje a jest rekordowo drogi i znowu będzie kolejka do kasy. a jak któraś padnie? to samo koncerny energetyczne. Ogłoszą zawiązanie dużych rezerw czyli stratę bo przecież kopalnie nawet na bierząco na siebie nie zarabiają. Taka akcja jak ratowanie przez Famur bankruta - Kopex który z dnia na dzień dowiedział się że nigdy nie dostanie ani grosza za maszyny które w zasadzie podarował w prezencie mogłaby się udac ale na małą skalę. Druga sprawa OFE nacjonalizacja będzie na początku przyszłego roku - giełda zacznie to dyskontowac szybciej. jeżeli ktokolwiek chciałby kupic dziś duże firmy to komu on je sprzeda w przyszłości gdy nie będzie OFE? Sam mechanizm jest katastrofalny - państwo znacjonalizuje faktycznie akcje które kilka czy kilkanaście lat temu sprzedało za grube pieniądze. Dlatego uważam iż cały dotychczasowy wzrost giełdy to podbitka przed wysypem.