Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Ktoś z Was rozumie na czym to jest odpis?
W komunikacie jest informacja że chodzi o 1.7mln za rok 2016 i 10.8mln złotych za poprzednie lata (czyli 2015 i wcześniejsze).
Co dziwne, w raporcie finansowym za rok 2015 kwota zobowiązań wynosi 7mln, więc nie chodzi o problemy finansowe kupca lub handlowca.
Czy to może być odpis na wartości nieruchomości? Chyba nie, skoro "zarząd próbuje wyegzekwować". Może jakiś przewał na prawie własności nieruchomości? To jedyna pozycja w raporcie za 2015 rok jaka przekracza 10 mln złotych. No chyba że chodzi przewał na kapitale zapasowym, ale to brzmi jak zwyczajna kradzież.