lakiluuk

[...]

Wysłane: 25 października 2012 21:44:09

Jutro debiut spółki Macro Games na rynku NC, firma działa na rynku gier komputerowych. 

podaje ku przestrodze jakby kogoś coś pokusiło:

link
Cytat:

Wiosną tego roku akcjonariusze zdecydowali o podwyższeniu kapitału i upublicznieniu spółki. W ofercie prywatnej 0,25 mln akcji serii B objęło ledwie czterech inwestorów. Płacili po 2 zł za papier. To oznacza, że wartość rynkowa Macro Games wzrosła w krótkim czasie aż 20-krotnie. Nowe papiery stanowią ledwie 1,64 proc. podwyższonego kapitału. Warto również zwrócić uwagę na olbrzymie koszty uplasowanie akcji serii B. Łącznie wyniosły aż 208 tys. zł (wartość oferty to 500 tys. zł). 

Istotnym elementem ryzyka przy zakupie walorów Macro Games na NewConnect może być fakt, że tylko jeden z udziałowców zobowiązał się dobrowolnie, że nie będzie sprzedawał akcji po debiucie. Prezes Kurek zadeklarował, że nie sprzeda swojego pakietu (14,77 proc. kapitału) przez 12 miesięcy. Wszystkie pozostałe akcje (za wyjątkiem pakietu należącego do IPO DS) mogą już jutro trafić na rynek co może grozić dramatycznym załamaniem notowań. Właściciele tych papierów (pomijając czterech udziałowców, którzy brali udział w ofercie prywatnej) nabywali je po nominale.
Po sześciu miesiącach tego roku Macro Games miał 1,62 mln zł przychodów i 18 tys. zł zysku netto. Zadłużenie spółki, prawie w całości krótkoterminowe, przekraczało 1,25 mln zł. Należności opiewały na kwotę 0,96 mln zł. Na koniec czerwca na kontach firma miała 8 tys. zł gotówki. [...]

źródło: http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-3883_MGAMES.aspx

Co o tym myśleć?
Te informacje są szokujące!!!!

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.