~baza

1. Kapitał własny bardzo często faktycznie bywa podpicowany ale tutaj na Marce kapital podstawowy to 4 mln! a że nominał wynosi 1 pln tym samym kapitał własny stanowi fizyczne 4 mln - to nominał bardzo często wskazuje czy kapitał własny jest wypchany sztucznym know-how czy gotówką przy tym żadna emisja nie może być przeprowadzana poniżej nominału.
2. do tego Spółka ma wypchany kapitał zapasowy na 6 mln

więc aktywa tutaj są fizyczne (choćby z racji nominału na poziomie 1 pln) a nie wirtualne co więcej przy dokapitalizowaniu np. podniesieniu kapitału podstawowego do 8 mln (wymagania z obligacji) automatycznie można by rozwiązać część z kapitału zapasowego. (ma być min. 1/3 podstawowego co dawałoby ok. 2.7 mln a jest ponad 6 mln)

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.