Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dnia 2016-11-09 o godz. 17:34 ~benek napisał(a):
> A , i jeszcze jedną kwestię widać w arkuszu zleceń
> zlecenie od grubaska są przeciwstawne np.
> na kupnie wystawione o 13;26 5000szt. po 2,02
> na sprz.. wystawione o 13;26 4856szt po 2,08
> i tak grubasek skupuje małymi paczkami , a trwa to już kilka miesięcy
> Taka technika przy małym FF
>
to, o czym piszesz, nie jest skupowaniem małymi paczkami, ale zwabianiem naiwnych, by przyłączyli się do skupowania
bo gdybys uważniej i dłuzej obserwował, zauważyłbyś, ze właśnie na tym polega mielenie walorem, by nie pozwolic kursowi spaść gwałtownie i naruszyć stoplosy
bo wcześniej i często bywało tu tak, że gdy do wystawionego batonika np. 5 K po cenie A zaczynali dołączać inni, to nasz spekulancik (choć stał pierwszy w kolejce do kupna) wycofywał swe zlecenie i podnosił na wyższą półkę po cenie A+1 gr, tym samym podciągając kurs.
w ten sposób rysował świeczki i sztucznie nakręcał wolumen oraz obroty, a gdy nadarzała się okazja - skarmiał tych z lewej...
ot, taka technika przy małym FF
a teraz pomyśl, czy sam byś tak nie postępował, gdybyś chciał skeszować ilość akcji rzędu np. 50K -200K przy tak marnym popycie i tak słabych wynikach spółki oraz w oparach actionowego smrodka VAT?...