Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Po cichu minął pierwszy rok na giełdzie a tu żadnego tortu z wisienką.
Wygląda że moje przewidywania się sprawdzają. Spółka idealnie na razie pasuję do kieszonki "spokojny pewniak" . Nie oferuje szaleństw spekulacyjnych za to żyje swoim cichym życiem nie patrząc specjalnie na otoczenie. Za rok minimum +13% plus dywidenda. Kupując w dołkach można wyskoczyć ponad + 25%. Przy rocznym WIGu ok. -17% i WIGu bud. -7% To już bardzo ładnie. Brexit na razie spółki nie dotknął, projekt "Mieszkanie Plus" także, ew. remigracja z Anglii która posyła kasę do kraju na mieszkania pewnie pojedzie do Niemiec i Francji.
Nowych inwestycji jest trochę plus zapowiedzi w nowych miastach. Na razie rozwój nie zabił firmy.
Nie widać też specjalnie pogrywania akcjami. Ciężko znaleźć dziury i się przyczepić w działalności i planach.
Pewnie niewielu indywidualnych zostawiło sobie papier więc także nikt tego nie czyta ale gdyby ktoś miał ochotę to raz na kwartał kwartał chętnie zaglądnę i wymienię się spostrzeżeniami. Z góry piszę III kw - zbieram na ew. dołkach i pierwszy cel to dywidenda za 2016 (liczę na wyższą niż za 2015) plus wycena po IV kw dużo wyższa niż Raiffeisen.