~inteligentne

Do 2018 r. ponad połowa projektowanych aplikacji będzie posiadała wdrożenia z zakresu sztucznej inteligencji – szacuje firma badawcza IDC.

Rozwiązania tego typu stają się integralną częścią wielu biznesów, są wykorzystywane również przez spółki notowane na parkiecie, zarówno głównym (np. Comarch), jak i alternatywnym (PiLab, Cloud Technologies czy Fachowcy.pl).

– Zaprojektowana przez nas platforma uczy się zachowań internautów, a następnie wyświetla im reklamę spersonalizowaną do ich preferencji i potrzeb. To największe narzędzie do analityki big data w tej części Europy – mówi Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies. Dodaje, że platforma dziennie gromadzi i przetwarza ponad 5 terabajtów surowych danych. – W zasięgu naszego narzędzia znajduje się obecnie ponad 70 mln urządzeń, 20 mln realnych użytkowników oraz 500 tys. witryn. Oznacza to, że skonstruowana przez nas myśląca maszyna rozpoznaje właściwie każdego polskiego internautę – twierdzi prezes. Cloud Technologies to największa – pod względem kapitalizacji – spółka na NewConnect.

Jej wartość przekracza obecnie 350 mln zł.

Z kolei PiLab swoje rozwiązania kieruje do banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych oraz ubezpieczeniowych. – Koncentrujemy się na rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów, które wymagają łączenia danych z różnych baz oraz szybkich, inteligentnych zmian w modelu danych – mówi Sergiusz Borysławski, członek zarządu PiLab. Dodaje, że zaawansowane systemy mogą zrewolucjonizować wykrywanie wyłudzeń i pomóc w przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

.....przekracza 80 mln zl.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.