~Inwestor

Trzeba przeanalizować wszystkie biznesy żeby mieć ogląd całościowy- tylko szkoda że nie pokazuja dokladniejszych danych w sprawozdaniach finansowych. Ale co mniej więcej wiadomo:
1). MyPhone: wejście w segment smartfonów z pewnością istotnie zwiększy przychody, tylko pytanie czy ewentualne zwroty i reklamacje nie zjedza zysków wynikajacych ze wzrostu sprzedazy i marż. Sukcesem z pewnościa jest Myphone Hammer Axe LTE- to powinno byc istotna przewaga konkurencyjna na przestrzeni najbliższych 2-3 lat. Infinity II, Artis i Luna też mają dobre opinie i mogą sie dobrze sprzedawac. Pozostałe modele to już niższa półka ale zapewne trochę tego idzie w Biedronce i innych sieciach handlowych.
Dobra sprzedaż na allegro pokazuje że jest istotny wzrost zainteresowania. Może jak rusza z nowymi modelami w Play to będzie jeszcze lepiej.
2). Teletorium- ilość punktów rośnie w tempie 20% rocznie ale jak przekrocza 300 punktów to juz będzie cięzko rosnać tak szybko. Też są narzekania na jakośc obsługi. Nowa strona interenetowa jest dobra- ale oferta telefonów uboga- musi wzrosnąć do pełnej oferty rynkowej żeby mogła generować istotne przychody i zyski.
3). Akcesoria do telefonów i elektronika pod kilkoma markami (TFO, Beeyo, Forever i inne) - tu są podobno liderem i sprzedają sporo marek własnych. Eksport przez spółki Czeska i Słowacka CPA może byc podstawą dalszego szybkiego rozwoju- na targach z poczatku 2015 pozyskali sporo kontaktów, zobaczymy co z tego wyjdzie.
4). Oświetlenie LED ( Forever Light, Force Light)- segment ciekawy bo powinien być silnie wzrostowy. Pytanie jak TFO sobie poradzi. Powinni zwiększac ekspozycje w hurtowniach i marketach. Eksport też powinien rosnąc. Pytanie ile zleceń na instalacje LED-owe uda im sie pozyskac. Marże zapewne sa wysokie ale tu jest wazny efekt skali żeby generowac zyski.
5). Elektronarzędzie- jak sie popatrzy na strone Haka Tools to oferta juz jakoś wyglada. Maja ekspozycję na Francję nawet. Pytanie jaką skale moga osiagnąć. Ale zakładam, że eksport powinien być podstawa tego biznesu. W Polsce musieliby wejśc do Marketów, hurtowni i pozyskać wiecej dystrybutorów. Narazie jak podają sa obecni tylko w 3 województwach. Ze wzgledu na fakt że ceny elektronarzedzi są wysokie może to za 2-3 lata stanowić istotną pozycje w przychodach TFO- pod warunkiem ze dobrze im pójdzie.
6). E-papierosy- rynek rośnie i jest ciekawy. Ale nic nie wiadomo o udziale TFO na tym rynku. Ile to przychodów robi też nie wiadomo. Marże zapewne sa wysokie ale tu jest wazny efekt skali żeby generowac zyski.

Najważniejsze z tych biznesów to Myphone, Akcesoria do telefonów i elektronika i Teletorium- reszta może szybko rosnąć ale nie stanowi jak narazie istotnej pozycji w przychodach.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.