~wykres

devil, jest prawie połowa lutego,
prezeska we wszelkich wywiadach niemal otwartym tekstem mówi - jak po półoczu 2015 - że będzie hiper dobrze i najlepiej wobec konkurencji, a jest, co jest: ZEROWY POPYT

od dawna, poza mieleniem waloru i podbijaniem kursu na małymi paczkami, popytu wciąż nie ma,
ŻADEN INSIDER od dawna nic nie kupił, nawet gdy było ponizej 3 zeta...

data jest wciąź spółką nieatrakcyjną, bo na brak popytu i napierającą podaż ma wciąż wpływ nie tyle sam długoterminowy trend spadkowy (choć też!), co przede wszystkim:
- manipulacje podbitkowe w rysowaniu swieczek, 
- stała znikoma ilość kupujacych 
- mały wolumen, 
- mielenie walorem dla podtrzymania kursu, 
- manipulacyjne (dla robienia wrażenia popytu) ustawianie pozorowanych zleceń kupna ustawianych o kilka półek niżej i systematycznie przesuwanych w miare opadania kursu. 

Gdyby faktycznie ktoś chciał walor skupować, z łatwością zbiłby kurs do ważnego technicznie poziomu 3,00-2,98 i tam zebrałby sporo...

Inna sprawa, ze do tego oczywiście dochodzi pechowo ogólna rynkowa bessa i brak zainteresowania rynku sektorem IT. 

Ale spore niebezpieczeństwo (niezależni od wyników spóki) tkwi we wprowadzeniu podatku od e-handlu.

No i kilka innych wcześniejszych czynników, o których już pisałem:
- ucieczka kilku podprogowych fundów (i to przed raportem!)
- brak pozytywnych reakcji rynku na prognozy, raporty i dywidendy
- dwukrotny brak powrotu kursu do poziomu sprzed odcięcia dywidendy i niewyrównanie strat dywidendami strat na różnicy kursowej
- dominacja mci i fundów w akcjonariacie oraz spadek zainteresowania rynku akcjami mci
- beznadziejne relacje spółki z akcjonariuszami (niedotrzymywanie obietnic), obiecywani lepszych wyników od konkurencji (a okazało się przeciwnie)
- nieudane próby sprzedaży daty przez mci
- dziwne sesje z niezrozumiałą demonstracją mega wolumenu przy zabetonowanym kursie...

Kto uważnie śledzi spółkę, temu dzisiejsza (i ostatnie) sesje pokazują wiele sygnałów ostrzegawczych, by ostrożnie podejmować decyzje inwestycyjne, aby nie zostać filantropem-kapitałodawcą...

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.