Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
...wychodziłoby, że w tym roku będzie 0,31 ..:)
Producent obuwia ochronnego w tym roku może zanotować co najmniej takie wyniki jak przed rokiem, dzięki czemu będzie w stanie wypłacić sowitą dywidendę. Spółka matka wyjdzie na plus w 2016 r.
– Biorąc pod uwagę skonsolidowane wyniki po trzech kwartałach oraz obecne tendencje rynkowe, ten rok dla grupy powinien zamknąć się także dobrymi wynikami jak w 2014 r. – mówi Piotr Skrzyński, prezes Protektora. Z jego słów wynika, że dzięki temu spółka będzie w stanie wypłacić dywidendę, ale podkreśla, że zadecydują o tym akcjonariusze (dominujący udział mają OFE). – W tym i poprzednim roku wypłacona została dywidenda w oparciu o 100 proc. wyniku wypracowanego przez spółkę matkę po uwzględnieniu zysków zależnej Abeby – mówi Skrzyński. W tym roku firma wypłaciła 5,2 mln zł, czyli 0,29 zł na akcję. Rok wcześniej było to 5,1 mln zł i 0,27 zł na walor.