~porównanie

1. wyniki Presspublica po I półroczu 2015 ok. 48 mln przychodów i nieco ponad 7 mln EBITDA i porównując je z wynikami PTWP (21 mln przychodów i 3.2 mln EBITDA)
https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2015-08/Komentarz_publikacja_Grupa_Gremi_20150820_092547_2126352355.pdf 
http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/733015,polskie-towarzystwo-wspierania-przedsiebiorczosci-sa-skonsolidowany-raport-kwartalny-za-ii-kwartal-2

Oczekiwania właścicieli Presspublica 300 mln vs obecna kapitalizacja PTWP 22 mln

2. Megapanel
Według danych megapanel za sierpień grupa PTWP jest na pozycji 10 z liczbą internautów na poziomie 950 tys. a grupa Gremi na 11 z 830 tys internautów.
dane z 2015
http://media2.pl/badania/128405-Megapanel-sierpien-2015-kategorie-tematyczne.html

Istotniejsze od samych wyników są trendy i tak w roku 2013 (sierpień) Grupa Gremi 842 tys internautów (pozycja 11) a grupa PTWP 567 tys internautów i pozycję 13 co oznacza, że w ostatnich dwóch latach grupa Gremi a dokładniej jej serwisy internetowe są w stagnacji natomiast serwisy PTWP w trendzie wzrostowym
dane z 2013
http://media2.pl/badania/107543-Megapanel-sierpien-2013-kategorie-tematyczne.html

3. W ostatnim czasie obie grupy postawiły na firmy eventowe i tutaj też można zauważyć udane kongresy grupy PTWP oraz ostatni prawomocna decycja sądu o przyznaniu obsługi grupy PTWP, 'Spodka' i ECK (Europejskie Centrum Kongresowe w Katowicach)

4. rynek notowań: tutaj budowanie przewag konkurencyjnych grupy Pressbublica bo debiut ma odbyć się na rynku głównym GPW a PTWP jest nowowany na NC przez co spora część uczestników rynku nie może (statutowo) inwestować w tą spółkę jednocześnie ew. pozyskanie przez Pressbublici 90 mln (zapowiedź 30% kapitału) może wpłynąć na przewagi konkurencyjne (rynek przejęć)

zapraszam do dyskusji

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.