~modmot

Dnia 2015-01-28 o godz. 09:51 ~Wiesiek napisał(a):
> Witajcie,
> Najwyższa pora na jakieś soldniejsze wybicie na PEPEES-ie.
> Jest parę czynników za:
> a) po pierwsze spadek cen skrobi nie jest tak duży jak tu niektórzy wieszczyli, wyniki za 2014 r. na pewno będą na plusie,
> b) według mnie ważniejsze - będą platności związane z produkcją ziemniakó skrobiowych w latach 2015-2020, wedlug wstępnych szacunków ok. 400 euro/ha. A to oznacza tańszy surowiec dla Pepeesu. To dodatkowe pieniadze też do dzierżawionych ponad 400 ha przez PEPEES. W przyszłym sezonie ceny skrobi na pewno znacząco wzrosną, wiec warto będzie mieć jej zapas z dobrego, obecnego sezonu. 
> c) wycena spólki jest bardzo niska, a perspektywy długoterminowe pozytwne, więc z tego względu tez warto mieć tę spółkę w portfelu 
> Wniosek: 
> Tu będą wzrosty wcześniej czy później, przy korzystnej konunkturze na rynkach finansowych w dłuższej perpsektywie niewykluczone 1 zł za akcję
>
> Pozdrawiam
>
Witam
Pozwolę sobie wtrącić kilka słów w odniesieniu do "Wniosek:...".
 Bazując na -> http://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/PEPEES
i patrząc na zmianę jaka zaszła r/r to po mojemu 1zł/akcja to się tu należy jak psu buda i to wciąż będzie mało, bo jak 4Q nie zepsuł wyniku po trzech kwartałach, a raczej tak się nie stało to niewykluczone jest tu 2-3 (2,50)zł/akcja.
Dziękuję - pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.