~giero

''Jeżeli poprzednio, jak kurs był przy 20 zeta ogłosiliby emisję z PP w stosunku 1:1 to 2,5 mln akcji rozeszłoby się jak ciepłe bułeczki po 10-12 złotych. Jaki byłby tego efekt?''

albo sobie kpisz , albo jesteś całkowitym ignorantem.
Takie parametry emisji powodowałyby że na posiadane akcje o wartości 1 miliona zł każdy akcjonariusz musiałby dołożyć co 500 - 600 tysięcy złotych GOTÓWKĄ.

Przy kursie 20 zł np fundusz Familiar miał pakiet wart 6 mln zł. Ty wiesz że by dopłacili bez mrugnięcia okiem 3 mln zł - a ja daję głowę, że dopłaciliby figę.
Jaremek musiałby dopłacić ponad 2mln zł gotówką. To po kiego sprzedawał akcje raptem za 50 tys złotoych skoro twoim zdaniem jest multimilionerem mającym na zawołanie 2 miliony zł z hakiem na RORze ?!!!??? Pakiet Totala-Łapińskiego był wart 8 mln , musieliby dopłacić nie mniej niż 4miliony gotówką. A wiesz w jakiej Total jest sytuacji płynnościowej???!?!!? Następny Dom Maklerski BOSSA . Akcje dostali pewnie jako wynagrodzenie za różne czynności wykonane dla spółki jako agent emisji, doradca, autor dokumentow informacyjnych. Ich pakiet byl wart 7 mln przy kursie 20 zł o którym mówisz. Musieliby dopłacić nie mniej niż 3 500 000 zł . A wiesz ile by dopłacili ?!? ZERO ! Bo nie są podmiotem który inwestuje , tylko czasem w drodze wyjątku akceptują wynagrodzenie w formie akcji!! Ja mam zaledwie kilka tys akcji - i też bym nie dopłacał, tylko bym część sprzedał żeby objąc nowe!

Albo jesteś żartownisiem albo jesteś chory psychicznie.
Pieniądze nie rosną na drzewach. Zeby je wyrwac od inwestorów trzeba gryźć beton zębami

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.