Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Alcoa, jeden z czołowych producentów aluminium na świecie, optymistycznie zainaugurowała kolejny sezon publikacji wyników finansowych za oceanem przez spółki z indeksu Standard&Poor’s500. W pierwszym kwartale 2014 r. koncern ten wypracował lepsze wyniki niż oczekiwano i przedstawił pomyślne prognozy dla branży na ten rok.
Zdaniem kierownictwa Alcoa kończy się prawie dziesięcioletni okres przewagi podaży aluminium nad popytem. Jeszcze w styczniu tego roku amerykański producent przewidywał nadwyżkę podaży w skali globalnej wynoszącą 105 tys. ton, a obecnie jego szacunki mówią o deficycie w wysokości 730 tys. ton. Utrzymująca się przez dziewięć lat nadpodaż była głównie rezultatem trzykrotnego zwiększenia produkcji w Chinach.
http://www.parkiet.com/artykul/1367491-Wyniki-Alcoa-lepsze-od-prognoz.html