~sortek

Cześć, orientuje się ktoś z Was czy posiadając odcinek zbiorowy akcji, mogłem sporządzić z datą grudniową umowę kupna/sprzedaży posiadanych akcji przez osobę trzecią? po to aby móc sobie rozliczyć stratę w PIT-38? oczywiście mam już też umowę odkupu tych akcji w styczniu. Nurtuje mnie tylko pytanie, czy w razie kontroli US nie zakwestionuje takiego rozliczenia straty za zeszły rok - a jak na razie tylko na taką "korzyść" liczę, bo zarobiłem trochę na innych spółkach i nie chce płacić podatku od zarobionych pieniędzy, bo przecież stratę na Hydrobudowie też poniosłem jeżeli sprzedałem akcje... Będę wdzięczny za wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie. Pozdr:)

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.