~stiopa

Poczytalim - rewelka - co tu komentować podnieśli prognozę "tylko" o 50 procent

Ja bym pospekulował już o 2014 i

Zakładam, że:

1) gdyby przejęli Kobud od początku roku to na koniec byłoby 15 mln netto (co daje pojęcie o rocznych zyskach grupy bez Bumechu i dodatkowej przejmowanej spółki)
2) przejmą prawdopodobnie jeszcze jedna spółę od stycznia
3) zaczną leczyć bumech
4) Kobud zwiększy przychody, bo Bogdanka rusza jeszcze mocniej z rozbudową (dane Bogdanki)
5) organicznie ich dotychczasowe Iwiny i inne zakłady dają jak powiedział Prezio "co najmniej" dwucyfrowy wzrost sprzedaży i zysków w 2014
6) nigdy jeszcze nie przestrzelili prognozy tylko zawsze je podwyższali, co świadczy o powtarzalnym już realiźmie zarządu i ich dobrym wyczuciu przyszłości firmy

to uważam, że 20 mln netto na koniec 2014 jest bardzo bardzo ostrożnym szacunkiem.
zaś przy 20 mln netto aktualna cena to c/z ok 10 -11. A spółka średnio chodzi tutaj ze wskaźnikiem c/z 30. Więc odpowiedzcie sobie sami gdzie ten kurs powinien zawędrować.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.