Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Witam.
Rzadko się tutaj wypowiadam.
Postanowiłem dołączyć do swojego portfela jedną spółkę budowlaną, padło na Robyg.
Uważam, że plan na ten rok został już zrealizowany. Wynika to z obserwacji rynku w Gdańsku. W budynku nr 1 osiedla Albatros ( docelowo 5 budynków 18-kondygnacyjnych ) zostało do sprzedania ok 10 mieszkań, z czego niestety wszystkie najdroższe na 17 piętrze.
W budynku nr 2 szalują stropy poziomu -1. W tym budynku zrezygnowano z dużych mieszkań, jest ich ok 20 więcej, niż w budynku nr 1.
Jeśli chodzi o zainteresowanie przeszło ono najbardziej optymistyczne oczekiwania. Budynek pierwotnie miał zostać oddany do użytku w XII 2014, skrócono ten czas do X 2014 i natychmiast rozpocznie się budowa budynku nr 3. Przerwa między oddaniem do użytku jedynki a rozpoczęciem budowy dwójki wyniosła 5 miesięcy.
Wniosek jest taki, że dołek w branży w przypadku tej spółki jest historią.
Budynki na Morenie też nieźle się sprzedają.
Inwestycję potraktuję długoterminowo, więc wahanie kursów na razie mnie nie będą ekscytować.
Pozdrawiam.