Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Jeżeli osoba wchodzącej w skład Rady Dyrektorów Spółki zbyła w dniach 22-26 lipca 2013 r. 114.724 sztuk akcji po średniej cenie 7,7758 zł za akcję, to z pewnością dlatego, że emisja była po znacznie niższej cenie. W przeciwnym układzie ta osoba dokupiłaby a nie sprzedała, bo ma kluczowe informacje wcześniej.
Czy emisyjna była zbliżona do nominalnej okaże się wkrótce, ale powyższe + niepodanie ceny emisyjnej w komunikacie skłania do twierdzenia, że emisja była "po taniości" wyłącznie dla swoich (wyłączenie PP). Spodziewam się deprecjacji kursu, zwłaszcza po scaleniu akcji i dopuszczeniu nowych do obrotu.
Niestety, taki jest ten New Connect, że umożliwia robienie wałków z drukowaniem akcji z tzw. "incydentami informacyjnymi". Pewnie dlatego ORP nie wprowadzono na rynek główny. Teraz staje się to logiczne.