Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Porównując wskaźniki z sektora przemysł lekkie, ewentualnie recycling okazuje się, że C/Z wynosi średnio 20-24, z jednym wyjątkiem:
KREC - 24
MO-BRUK - 21
HARPER - 22
ELEMENTAL - 13
W czerwcu poznamy prognozę zysku na 2013 r. Liczę, że po sporym dokapitalizowaniu w kwocie kilkudziesięciu mln zł pieniążki będą dobrze pracować, a kolejne przejęcia w branży dadzą szybko efekty. Zważywszy, że wcześniej prognozę na 2013 zrealizowano w 2012. Liczę na co najmniej 26 mln zł zysku (BARDZO KONSERWATYWNIE). Co da ok. 20 gr zysku na akcję. Myślę, że po przejściu Elementala na główny parkiet , będzie podobnie jak z KREC. Szybka aprecjacja. Z pewnością pomoże temu najniższa cena nominalna ww. spółek.
Przy C/Z na poziomie 20-24 kurs na koniec roku oscylowałby w cenie 4,0-4,8 zł
Jeśli prognozowany zysk będzie wyższy, liczę na odpowiednio wyższy kurs. W każdym razie jestem bardzo spokojny o kurs, a wzrosty to tylko kwestia czasu.