Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Jeszcze ja tutaj czasami zaglądam, bo została mi końcówka ;-)
Powodem zjazdu na 2gr było Gekko Capital Management S.A
Wcześniej kupili od wdowy po prezesie 3 203 942 akcji. Pewnie nie sprzedała im tego po 1gr, żeby z większości akcji po zmarłym mężu dostać 32 tyś zł (chyba w grobie by się przewrócił).
Akcje kupili w lipcu, więc sytuacja w firmie była pewnie podobna jak teraz.
Jeżeli sprzedali z dużą stratą, wiadomo po co to zrobili (prawdopodobnie żeby wystraszyć ulicę i zebrać resztę z rynku za marne grosze).
Myślę, że numer z takim zjazdem jest pod sprzedaż firmy inwestorowi (obecna kapitalizacja to aż całe 224 tyś zł :-) ).
To tańsze i szybsze niż wprowadzanie spółki na giełdę.
Majątek firmy zostanie sprzedany, a inwestor będzie już robił swoją działalność jako spółka giełdowa.
Po drodze przytrafiły się 2 fixingi i to chyba mocno skomplikowało sprawę w odbieraniu akcji od ulicy.
Niech nie będą tacy pazerni i podniosą kurs chociaż na 5gr, a pewnie wielu odda im swoje akcje i zapomni o tej firemce.