~Zenek

Nie znam dokładnie tych firm, ale ja tą sprawę widzę tak.

Obie firmy miały zdrowo funkcjonujący biznes, przynajmniej teoretycznie. Przejechali się na JEDNYM kontrakcie. Z tego co pamiętam zapanowała dekoniunktura na rynku budowlanym, więc wszyscy zaczęli walczyć o kontrakty. Ponieważ ceny usług budowlanych zaczęły spadać, więc łatwo było sobie pomyśleć, że znajdzie tańszych podwykonawców, tańszych dostawców surowców - głównie chyba chodziło o kruszywo.

A tu ZONG i to podwójny. Cen z podwykonawcami nie udało się wynegocjonować odpowiednio. Natomiast drugi groźniejszy ZONG to ceny asfaltu, a te są związane z cenami ropy, a cena ropy nie ma związku z koniunkturą w budownictwie. I tak pułapka zatrzasnęła się.

A teraz podsumowanie:
Budowlanka stanęła na krawędzi bankructwa przez JEDEN kontrakt, Bomi - przez żle funkcjonujący biznes co najmniej od 2010r.

Budowlanka ma jeden atut dla potencjalnego inwestora: "certyfikat" wieloletniego doświadczenia w realizacji milionowych kontraktów, co miewa kolosalne znaczenie przy przetargach, a w branży BOMI taki certyfikat nikomu nie jest potrzebny.

Jakie są szanse na plajtę budowlanki - nie wiem, bo nie znam spółek, a przykład BOMI pokazuje, że trzeba się wgryźć dogłębnie, aby mieć rzeczywisty obraz sytuacji.

Natomiast jaka jest szansa plajty BOMI? Dla mnie spora, przynajmniej marginalizacji w sensie obrotów i generowanych zysków, przy baaaardzo długiej drodze sanacji.
O BOMI może powiem tak: jak chcesz czekać rok aż to cudo zacznie wygrzebywać się z 0,2x - Twoja sprawa. Nie mowię, że jest to niemożliwe.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.